Rozposlaných emailov už máme za sebou neúrekom. Taktiež kopec hodín strávených analýzou, čo fungovalo, čo nie, prečo niektoré emaily sú viac otvárané ako iné. Ak tieto otázky zamestnávajú čas od času aj vás, prečítajte si týchto zopár riadkov. Snáď vám pomôžu pri príprave obsahu v budúcnosti.
Pri tvorbe predmetu emailu je vhodné sa držať týchto bodov:
- predmet emailu nech je krátky, výstižný, jasný, obsahuje max. 40 znakov.
- do predmetu emailu nedávajte celé vety. Zbytočne veľa textu, ktorý sa nechce nikomu čítať, a teda nakoniec ani nesplní svoj účel.
- zaujmite čitateľa hneď v predmete nech je motivovaný email aj otvoriť. Kľudne ho predmetom aj šokujte! Áno zdravá absurdnosť, niekedy aj vyzývavosť, v predmete zvyšuje pravdepodobnosť otvorenia emailovej správy. Minimálne zo zvedavosti, čo to zasa len vymysleli.
Všeobecné postrehy, rady:
- hneď na úvod správy určite poteší čitateľa napríklad aj adresné oslovenie.
- podklady k zasielaniu emailingu oceníme, ak nám pošlete v HTML formáte. Vieme ale spracovať aj formát PDF alebo Word.
- veľa obrázkov priamo v emaile spôsobuje značnú veľkosť samotného emailu a ten sa ľahko môže dostať rovno do spamu, kde ho náš adresát ťažšie nájde.
- ideálne je poslať celý oznam v tele emailu. Ak predsa len potrebujeme poslať emailom aj prílohu, do emailu len vložíme odkaz a súbor si adresát môže v prípade záujmu stiahnuť sám. Takýto spôsob tiež zvyšuje pravdepodobnosť správneho doručenia emailu.
A posledná rada na záver, každý rád dostáva darček navyše, preto ak je to vhodné, ponúknite niečo navyše, pridanú hodnotu z pohľadu adresáta.